Drzewo genealogiczne, genealogia, historia, monografia rodziny Drzewo genealogiczne, genealogia, historia, monografia rodziny Drzewo genealogiczne, genealogia, historia, monografia rodziny Drzewo genealogiczne, genealogia, historia, monografia rodziny

“Życie rodziców jest księgą, którą czytują dzieci”

Św. Augustyn

Drzewo genealogiczne, genealogia, historia, monografia rodziny Drzewo genealogiczne, genealogia, historia, monografia rodziny - znak jakości

© PL-SOFT  Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatnościDrzewo genealogiczne - program genealogiczny polecany przez Komputer Świat

Przewodnik programu Drzewo genealogiczne -  Wprowadzenie

Wprowadzenie


Producentem oprogramowania Drzewo genealogiczne jest polska firma PL-SOFT s.c.
z siedzibą w Gdańsku. Pierwsza wersja programu Drzewo genealogiczne została zaimplementowana w połowie 2007 roku.

W testach oprogramowania genealogicznego wykonanych przez redakcję czasopisma  Komputer Świat program Drzewo genealogiczne  uzyskał pierwsze miejsce w kategorii jakość.


Od tego czasu ukazało się już kilkadziesiąt uaktualnień oprogramowania uwzględniającego zgłaszane przez jego Użytkowników propozycje usprawnień.


Program Drzewo genealogiczne przeznaczony jest dla szerokiego grona osób zajmujących się genealogią rodzinną. Zapewnia on pełną funkcjonalność w zakresie ewidencji i zobrazowania danych genealogicznych rodziny. Przeznaczony on jest dla wszystkich osób rozpoczynających swoją przygodę z genealogią, lub też chcących uporządkować posiadane przez siebie informacje, przekazy, czy też wszelkie zapiski rodzinne.


Podstawowe funkcje programu:


Bezpieczeństwo danych


Z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że dane gromadzone w programie Drzewo genealogiczne są bezpieczne. A dlaczego ?


Po pierwsze – aplikacja Drzewo genealogiczne nie wymaga połączenia z Internetem
do prawidłowego działania. Sieć Internet wykorzystywana jest jedynie w celu uaktualnień oprogramowania. Równie dobrze, można odłączyć Internet od komputera i swobodnie pracować.


Po drugie – wszystkie dane Użytkownika gromadzone w programie Drzewo genealogiczne znajdują się na dysku twardym komputera Użytkownika. Żadne dane Użytkownika nie są wysyłane do Internetu.


Po trzecie – administratorem danych jest tylko i wyłącznie Użytkownik programu Drzewo genealogiczne. To Użytkownik wprowadza dane, może je modyfikować lub usuwać,
a w razie potrzeby udostępniać innym członkom rodziny w wybranej przez siebie formie.

Zasady licencjonowania programu Drzewo genealogiczne


Licencja programu Drzewo genealogiczne jest dożywotnia (bezterminowa),
co oznacza, że raz zakupiona licencja nie wymaga wnoszenia cyklicznych opłat, aby program mógł funkcjonować.


Zakup licencji aplikacji Drzewo genealogiczne uprawnia Użytkownika do instalacji
i korzystania z programu na maksymalnie trzech stanowiskach komputerowych (komputer stacjonarny, laptop) w ramach gospodarstwa domowego. Tym samym otrzymanymi kluczami aktywacyjnymi (identyfikatorem i kluczem) każdy licencjonowany Użytkownik programu Drzewo genealogiczne po jego zainstalowaniu może aktywować licencję do trzech komputerów w ramach gospodarstwa domowego.


Licencja programu, a subskrypcja aktualizacji


Wraz z pierwszym zakupem licencji programu Drzewo genealogiczne Użytkownik otrzymuje prawo do nielimitowanego pobierania i instalowania wszelkich aktualizacji oprogramowania przez okres jednego roku. Po tym okresie prawo do pobierania aktualizacji wygaśnie, co oczywiście nie powoduje wygaśnięcia licencji. Program będzie aktywny, będzie nadal „działał”, ale Użytkownik nie będzie mógł instalować kolejnych uaktualnień aplikacji ukazujących się po pierwszym roku użytkowania oprogramowania.


W przypadku chęci dokonywania uaktualnień programu Drzewo genealogiczne po upływie pierwszego roku od zakupu licencji, Użytkownik może (nie musi) wykupić subskrypcję aktualizacji na jeden z trzech okresów czasowych: 1 rok, 2 lata lub 3 lata.

Wymagania sprzętowe dla programu Drzewo genealogiczne


Zasadniczo program Drzewo genealogiczne pracuje na większości komputerów
(lub laptopów) z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows® XP, Vista, 7, 8, 8.1 w wersjach 32 i 64 bitowych.

Zalecamy pobranie i zainstalowanie wersji demonstracyjnej programu celem sprawdzenia środowiska pracy z aplikacją Drzewo genealogiczne. Poprawna praca wersji demonstracyjnej programu Drzewo genealogiczne na komputerze Użytkownika, gwarantuje jego bezproblemowe korzystanie w okresie późniejszym.

Przygotowanie środowiska pracy dla programu Drzewo genealogiczne


Przed pierwszą instalacją programu Drzewo genealogiczne zalecamy przygotować odpowiednią strukturę katalogów (folderów) na dysku twardym komputera. Pozwoli to  na sprawniejsze zarządzanie gromadzonymi danymi, ich archiwizowanie oraz dalsze udostępnianie.

Po pierwsze, o ile to możliwe, strukturę katalogów tworzymy na innej partycji dysku twardego niż jest zainstalowany system operacyjny (standardowo system operacyjny instaluje się na dysku C). Tym samym, jeżeli mamy taką możliwość zalecamy korzystać np. z dysku D.

Oczywiście w przypadku, gdy komputer posiada jedynie jedną partycję dysku (C), gdzie zainstalowany jest system operacyjny strukturę katalogu dla programu Drzewo genealogiczne tworzymy na niej.

Zalecana struktura katalogu:

Na dysku twardym tworzymy katalog główny o nazwie: Genealogia

np. na dysku D:/Genealogia/ (lub C:/Genealogia)

W ramach katalogu: Genealogia tworzymy podkatalogi do przechowywania odpowiednich typów danych: Archiwum, Dane, Instalator, Multimedia oraz inne wg własnego uznania.

D:/Genealogia/Archiwum

D:/Genealogia/Dane

D:/Genealogia/Instalator

D:/Genealogia/Multimedia

lub odpowiednio:

C:/Genealogia/Archiwum

C:/Genealogia/Dane

C:/Genealogia/Instalator

C:/Genealogia/Multimedia

gdzie:

Powyższa struktura to jedynie propozycja, której implementacja, w naszej ocenie, pozwoli Państwu na dogodne zarządzanie danymi i w razie potrzeby na szybki dostęp do żądanej informacji genealogicznej związanej z Państwa rodziną.

Na zakończenie należy wspomnieć, że nie należy plików danych programu Drzewo genealogiczne kopiować na Pulpit. Proszę pamiętać, że w razie awarii systemu operacyjnego i konieczności reinstalacji systemu operacyjnego wszelkie dane z Pulpitu zostaną trwale usunięte.

Wersja demonstracyjna programu Drzewo genealogiczne


Zalecamy skorzystanie z oferty darmowego przetestowania aplikacji Drzewo genealogiczne. Korzystanie z tej wersji jest całkowicie darmowe.

Ograniczenia wersji demonstracyjnej:


Instalacja programu Drzewo genealogiczne w wersji demonstracyjnej odbywa się poprzez pobranie ze strony firmy PL-SOFT pliku instalacyjnego:

Link do pliku instalacyjnego wersji demonstracyjnej:

http://www.pl-soft.pl/opisy/pliki/getFile.php?file=dg_setup

Instalator wersja demonstracyjnej programu, a instalator wersji „płatnej” aplikacji.


Plik instalacyjny wersji demonstracyjnej programu Drzewo genealogiczne nie różni się od wersji licencjonowanej („płatnej”).


Ważne:

  1. Dane wprowadzone w czasie korzystania z wersji demonstracyjnej programu Drzewo genealogiczne nie przepadają.
  2. W przypadku zakupu licencji programu nie ma potrzeby ponownej instalacji oprogramowania.
Drzewo genealogiczne, genealogia, historia, monografia rodzinyDrzewo genealogiczne, genealogia, historia, monografia rodziny

PORADNIK DRZEWO GENEALOGICZNE - WPROWADZENIE (plik PDF)

Poradnik - Drzewo genealogiczne - Wprowadzenie